گروه آموزش طراحی سایت ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ۳ 1762 بازدید وردپرس

در ادامه ی مباحث آموزش طراحی قالب وردپرس در آنلاینر به سراغ آموزش به کارگیری ابزارک ها در فوتر قالب وردپرس می رویم. در یکی از جلسات آموزشی قبلی با عنوان “آموزش کار با ابزارک ها در طراحی قالب وردپرس” به آموزش روش مجهز کردن قالب وردپرس به ابزارک ها (Widgetize کردن قالب وردپرس) پرداختیم و مشاهده فرمودید که چگونه می توان ابزارک های وردپرس را در سایدبار مورد استفاده قرار داد.

و اما در این جلسه آموزشی، با توجه به توضیحاتی که در جلسه ی مذکور داده شده است، می خواهیم در فوتر قالب وردپرس مان نیز از ابزارک ها استفاده کنیم.

زمان فیلم آموزشی این جلسه، 21 دقیقه و 21 ثانیه است.

جهت دانلود محتوای جلسه آموزش به کارگیری ابزارک ها در فوتر قالب وردپرس می توانید از لینک های دانلود زیر استفاده نمایید:

دسترسی سریع :

آموزش به کارگیری ابزارک ها در فوتر قالب وردپرسخرید و دانلود فایل1,600 تومان

نظرات کاربران (۳) 1. مبلمان کلاسیک

  سلام.
  واقعا ممنونم. با راهنمایی های شما تونستم سایت وردپرسی برای خودم با یه قالب خوب راه بندازم.

 2. احمد

  سلام.

  شما در قالب استاتیک، یه عنصر با id=footer داشتید و بعد هم برای تعریف ناحیه ابزارک در فایل functions.php دوباره از یک id=footer استفاده کردید.

  این مشکلی به وجود نمیاره؟ چون در واقع دو عنصر با id=footer وجود داره.

  • گروه آموزش طراحی سایت

   با عرض سلام و احترام خدمت شما
   توجه داشته باشید که id ای که در صفحات وب تعریف می شود، با آن id ای که به عنوان پارامتر یک تابع در فایل functions.php تعریف شده است، کاملا مجزا هستند و ارتباطی با هم ندارند و فقط شباهت نامی دارند. چون id اول، یک مشخصه – attribute در صفحه ی وب هست که به عنوان یک قانون می دانیم که نباید دو id هم نام در صفحه ی وب وجود داشته باشند، اما id ای که در فایل functions.php هست، صرفا یک پارامتر از یک تابع هست و هرگز به واسطه ی تعریف آن، یک مشخصه تولید نمی شود، بلکه کار آن تابع مربوطه تعریف ناحیه های ابزارک هاست.