گروه آموزش طراحی سایت ۰۵ فروردین ۱۳۹۴ ۴ 2487 بازدید

نمایش تاریخ انتشار مطالب در یک سایت وردپرسی، کمک زیادی به مخاطب سایت می کند تا او را نسبت به میزان جدید و یا کهنه بودن مطالب مطلع کند. یک طراح قالب وردپرس نیز راه های مختلفی برای نمایش تاریخ و زمان انتشار مطالب دارد.

در این فیلم آموزشی به موارد ذیل خواهیم پرداخت:

 • آموزش کار با تابع the_date و پارامترهای آن در طراحی قالب وردپرس و آموزش رفع مشکل تابع the_date در عدم نمایش تاریخ نوشته هایی که در یک روز منتشر میشوند.
 • آموزش کار با تابع get_the_date و پارامترهای آن در طراحی قالب وردپرس
 • معرفی فرمت های تاریخ مورد استفاده در وردپرس و نحوه ی تنظیم فرمت تاریخ در پیشخوان وردپرس و همچنین در فرمت استاندارد تاریخ در PHP که به صورت مستقیم می توانید آن را در توابع مورد نیاز وارد نمایید.

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید محتوای آموزشی این جلسه را دانلود نمایید:

دسترسی سریع :

آموزش نمایش تاریخ انتشار مطالب در قالب وردپرس – توابع نمایش تاریخخرید و دانلود فایل2,200 تومان

نظرات کاربران (۴) 1. احمد

  سلام.

  آیا امکانش هست که زمانی که اجزا تاریخ رو (روز – ماه – سال) هر کدوم رو جداگانه مثلا در تگ span قرار بدیم که بعد بتونیم به هر کدوم استایل های متفاوت بدیم؟

  مثلا تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ رو در نظر بگیرید؛ من میخام “۲۴” در یک span قرار بگیره؛ “مرداد” در یک span دیگه قرار بگیره و “۱۳۸۴” هم در یک span جدا.

  آیا امکانش هست؟

  • گروه آموزش طراحی سایت

   با عرض سلام و احترام خدمت شما
   بله البته که این امکان هست؛ خودتان می توانید از توابع مربوط به زیر رشته ها کمک بگیرید. و یا از تابع explode در PHP استفاده کنید تا اجزای رشته ای که در آن تاریخ ذخیره می شود را با یک کرکتر خاص جدا کرده و سپس ترکیب کنید.
   در حقیقت این کار با استفاده ی از چند تابع وردپرس و همچنین PHP ممکن است.

 2. محسن

  اگر ما تابع ()the_date رو بدون ورودی استفاده کنیم، فرمت تاریخ بر حسب تنظیم پیش فرض وردپرس نمایش داده میشه.
  از طرفی میتونیم از تابع get_option(date_format) استفاده کنیم که در این صورت هم باز، فرمت تاریخ بر حسب تنظیم پیش فرض وردپرس نمایش داده میشه.

  سوالم اینه که این دو حالت چه تفاوتی دارن؟

  عین همین سوال درباره ()the_time هم مطرحه.

  • گروه آموزش طراحی سایت

   با عرض سلام و احترام خدمت شما
   دو نکته رو خدمت شما عرض می کنم:
   اول اینکه مثلا تابع نمایش تاریخ به صورت زیر هست:
   the_date( $format, $before, $after, $echo); => This is the function and it’s parameters
   یعنی ۴ تا پارامتر دارد. حالا فرض بفرمایید قصد دارید مقدار متغیر های $before و $after رو تعیین بفرمایید. پس مجبورید به ترتیب پارامترها رو اعمال کنید، پس باید مقدار اولین پارامتر یعنی $format رو تعیین کنید. درسته؟ پس اگر در این وضعیت قصد داشته باشید از همان فرمت تعیین شده در پیش خوان وردپرس استفاده کنید، نیاز دارید تا به وسیله ی get_option(date_format) این کار رو انجام بدید.
   دوم اینکه توجه داشته باشید گاهی اوقات یکسری کارها برای مستندتر بودن و قابل فهم تر بودن کدنویسی هست. مثل همان نوشتن کامنت ها در کدنویسی ها. و یا گذاشتن آرگومانی که در حالت پیش فرض هم به همان صورت رفتار میشود.