آموزشی معرفی افزونه کاربردی ColorZilla برای طراحان وب

فیلم آموزشی معرفی افزونه کاربردی ColorZilla برای طراحان وب

گاهی برایتان پیش می آید که در یک وب سایت از یک رنگ خوشتان می آید و می خواهید کد آن رنگ را یادداشت کنید تا بعداً از آن استفاده کنید. در این فیلم آموزشی html، یک افزونه به نام ColorZilla به شما معرفی می کنیم که مرورگر فایرفاکس آن را ارائه کرده است و بسیار مورد استفاده ی طراحان وب و گرافیست ها می باشد.

دانلود افزونه ColorZilla

[hdplay id=38]

برای دانلود فیلم آموزشی و اسنیپت های آموزش مربوطه از لینک های زیر استفاده کنید :

[free_vip]
[video_download cat=’html’ url=’https://onliner.ir/html-videos/colorpicker-colorzilla.mp4′]دانلود فیلم آموزشی معرفی افزونه کاربردی ColorZilla برای طراحان وب[/video_download]
[/free_vip]

دسترسی سریع :

متن فیلم آموزشی معرفی افزونه کاربردی ColorZilla برای طراحان وب

colorzilla – colorpicker

گاهی اوقات از یک رنگ در یک وب سایت خوشتان می آید و می خواهید کد آن را بردارید. ساده ترین کار این است که یک اسکرین شات (screen shot) از صفحه بگیرید و با قطره چکان نرم افزار فتوشاپ، کد رنگ آن را بردارید اما این کار زمان بر است. راه سریع آن استفاده از افزونه های colorpicker است. شما می توانید یک افزونه colorpicker بر روی مرورگر خود نصب کنید و از آن استفاده کنید.

مراحل نصب افزونه colorpicker بر روی مرورگر فایرفاکس :

شما می توانید با استفاده از منوی بالای مرورگر گزینه tools را انتخاب کرده و بر روی add-ons کلیک کنید و در نوار جستجو کلمه ی colorpicker را تایپ کنید.

لیست colorpicker ها را برای شما می آورد که می توانید هر کدام را به دلخواه نصب کنید و از آن استفاده کنید.

ما در این آموزش، استفاده از افزونه Colorzilla را برای شما شرح میدهیم. شما در انتخاب افزونه دلخواه خود آزاد هستید.

Array Array

این افزونه در بالای مرورگر فایرفاکس نمایش داده میشود. اکنون به سایت موردنظر خود بروید و بر روی قطره چکان خود که در بالای مرورگر قرار گرفته است کلیک کنید و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب رنگ، کد رنگ در کلیپ بورد شما ذخیره می شود که می توانید با paste آن در محل موردنظر از آن رنگ استفاده کنید.

Array

علاوه بر آن می توانید رنگ ها را به صورت کد های rgb، هگزا، hsl و …. هم کپی کنید. برای اینکار می توانید رنگ موردنظر را انتخاب کرده و سپس بر روی علامت کنار قطره چکان کلیک کنید و هر نوع کدی را می خواهید کپی کنید.

Array

با استفاده از گزینه colorpicker در منوی colorzilla هم می توانید رنگ های نزدیک آن را ببینید و انتخاب کنید و در قسمت پایین، کد آن را بردارید یا رنگ مورد نظر را به وسیله add to favorite، به رنگ های مورد علاقه اضاف کنید.

Array

می توانید با استفاده از palette browser در منوی colorzilla کارهای معمولی مانند تغییر کد رنگ، انتخاب یک رنگ دلخواه و اضافه کردن به لیست رنگ های مورد علاقه در فرمت های مختلف و … انجام دهید. ( مثلا اگر flat design کار می کنید، رنگ های پرکاربردتان را ذخیره کنید.)

Array

با استفاده از zoom در منوی colorzilla هم می توانید صفحه خود را زوم کنید و رنگ های ریز مانند سایه ها و… را بردارید.

Array

توجه کنید که اصلی ترین امکان یک colorpicker، استخراج کدهای رنگ یک صفحه وب است.

دسترسی سریع :

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

No Comments