گروه آموزش طراحی سایت ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ بدون نظر 1948 بازدید

به نام خدا

در این قسمت می خواهیم نحوه ی کار با ابزار Move در فتوشاپ را آموزش دهیم.

در تصویر زیر می بینید که اگر ابزار Move را انتخاب کنید و روی یک صفحه ی سفید، موس را نگه دارید و جا به جا کنید فتوشاپ به شما پیغام می دهد چون این لایه قفل شده و آن را نمی توانید جا به جا کنید.

جا به جایی شکل ها به وسیله ی Move

به این منظور 2 تا شکل که در عکس زیر می بینید که به عنوان 2 لایه شناخته می شوند. با گرفتن موس بر روی شکل می توانید شکل مورد نظر خود را جا به جا کنید.

جا به جایی شکلها

جا به جایی شکل ها 1

می بینید که وقتی می خواهید شکل دیگر آن را جا به جا کنید باز هم دایره جا به جا می شود علت این است که شکل مستطیل انتخاب نشده است. روی مستطیل راست کلیک کنید نام آن را انتخاب کنید بعد می بینید که شکل مورد نظر جا به جا می شود.

جا به جایی شکل مستطیل

برای جا به جایی لایه های خود راه دیگری هم وجود دارد. لایه ی خود را انتخاب کنید این راه اتوماتیک است برای اینکه تنظیم خود را انجام دهید در قسمت Aption bar گزینه ی Auto-Select را انتخاب کنید و آن را در حالت Layer قرار دهید حالا به صورت اتوماتیک روی هر کدام از شکل ها کلیک کنید.

جا به جایی لایه ها به صورت اتوماتیک

شما می توانید با استفاده از کلیدهای جهت نما در صفحه کلید شکل ها را جا به جا کنید.به ازای هریک کلیکی روی جهت ها ، شکل مورد نظر شما یک پیکسل جا به جا می شود. طبیعتا کارایی این جا به جایی برای تنظیمات بسیار دقیق است.

کلیدهای جهت

اگر بخواهید با استفاده از صفحه کلید شکل ها را با فاصله ی بیشتر و سریعتر جا به جا کنید Shift را نگه دارید با استفاده از کلیدهای جهت جا به جا کنید .به ازای هر بار که کلید جهت را می زنید 10 پیکسل جا به جا می شود.

جهت جا به جایی سریعتر

مثلا می خواهید برای ابزار Move که در اختیار دارید یک Preset تعریف کنید.تنظیمات خود را روی Layer ,Auto Select قرار می دهید .روی گزینه ی Create new tool Preset کلیک کنید و نام آن را مثلا My Move Tool انتخاب کنید.

درست کردن یک Preset

ایجاد یک Preset  جدید

ساخت Preset پیشنهادی

لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]