گروه آموزش طراحی سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ بدون نظر 3183 بازدید

ابزار دیگری که در این بخش قصد معرفی آن را داریم ابزار Crop است.

ابزار Crop همین طور که در تصویر هم می بینید با کلید میانبر C کیبورد قابل دستیابی می باشد.

ابزار Crop

ابزار Crop این امکان را به شما می دهد در صورتی که بخواهید یک قسمت کوچک تری از تصویر را داشته باشید و آن را برش بزنید بتوانید به وسیله ی این ابزار انجام دهید.

به عنوان مثال از این تصویر زیر بخواهید قسمت راست آن را برش بزنید ابتدا مسیر را تعیین کنید کلید موس را پایین نگه دارید محدوده ی خود را تعیین کنید و بعد از برداشتن کلید موس قسمتی که تعیین کرده اید می بینید که قسمت برش آن تعیین شد و به شکلی روشن تر برای شما نمایش می دهد شما می توانید در صورت تمایل محدوده ی خود را تغییر اندازه دهید  ویا اینکه آن را جا به جا کنید. وقتی به آن اندازه ی دلخواه دست یافتید کلید اینتر کیبورد را بزنید خوب همین طور که در عکس زیر می بینید تصویر مورد نظر برش خورد.

برش عکس

برش عکس با ابزار Crop 1

برش عکس با ابزار Crop 2

برش عکس در فتوشاپ

نحوه ی دیگری که برای Crop است. با ابزار  Select ، انتخابگر مستطیلی را انتخاب کنید و محدوده ای را در عکس تعیین کنید.

مثلا می خواهید یک قسمتی را برش بزنید به این منظور روی منوی Image بیایید و گزینه ی Crop را بزنید باز هم می بینید که این قسمت مورد نظر برش خورد.

برش با Image 1

برش با Image 2

امکان دیگری که ابزار Crop به شما می دهد. یک قسمت از شکل خود را انتخاب کنید با بردن کلید موس از محدوده ی انتخاب شده می بینید که شکل موس به حالتی در می آید که به شما می گوید تصویر خود را بچرخانید.همین طورمی توانید میانه تصویر محور دوران را جا به جا کنید دوران روی این درخت می گذاریم که می بینید دوران با کیفیت متمایز انجام می شود و بعد از این که کلید اینتر را بزنید عملیات به اتمام می رسد.

برش عکس بصورت چرخش1

برش عکس بصورت چرخش2

لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]