امنیت وردپرس تان را از ما بخواهید

style=”display: inline; margin-left: 0px; margin-right: 0px;” title=”hacking-wordpress” src=”https://onliner.ir/wp-content/uploads/2011/06/hackingwordpress_thumb.png” alt=”hacking-wordpress” width=”406″ height=”375″ align=”left” /> همانطوری که میدانید هک وردپرس یکی از مسائلی است که علامت سوال زیادی را در ذهن کاربران، درباره ی امنیت وردپرس ایجاد کرده است. اما حقیقت مسئله این است که هر نرم افزاری و هر سیستم مدیریت محتوایی را که در نظر بگیرید، اگر درست نصب شده و تنظیمات آن به درستی انجام شود، از امنیت لازم برخوردار خواهد بود.

نصب پیش فرض وردپرس، بدترین اشتباه امنیتی

نصب وردپرس یکسری مراحل پیش فرض دارد که توصیه ی اکید ما بر این است که از این مراحل (معروف به نصب پنج دقیقه ای وردپرس) فقط به منظور موارد آموزشی استفاده کرده و از آن به هیچ وجه جهت راه اندازی یک وب سایت رسمی، شرکتی و یا شخصی استفاده نکنید. چرا که در این صورت بهیچ وجه دور از تصور نیست که روزی با یکی از موارد زیر مواجه بشوید:

تغییر صفحه ی اول وب سایت به محتوایی که آبروی شما یا شرکت شما را شدیدا به خطر می اندازد.

  • از دست دادن تیتر تمام نوشته ها و تغییر پیدا کردن به یک جمله ی واحد که ممکن است نام هکر باشد و یا جمله ای که مناسب نیست.
  • تغییر محتوای تمام پست ها و صفحات شما.
  • از دست دادن اطلاعات پایگاه داده.
  • از دست دادن تمام تصاویرتان.
  • نفوذ به وردپرس از طریق پلاگین ها و دستکاری در آن.
  • و …

نکات امنیتی برای برقراری امنیت وردپرس

به طور کلی نصب یک وردپرس جامع (تا الآن که با نسخه های ۳+ مواجه هستیم) با در نظر گرفتن تعداد زیادی از نکات و ظرافت ها حدود ۲۰ مرحله دارد که کاملا با نصب پنج دقیقه ای وردپرس تفاوت دارد. البته بسیار بهتر است که در ابتدای راه اندازی یک وب سایت با وردپرس تمام نکات مربوط به امنیت وردپرس را دظر نظر بگیرید اما اگر در هر صورتی بعد از گذشت مدتی از کار با وب سایت تان تمایل داشتید تا از امنیت آن مطمئن شوید، باز هم میتوان نسبت به جلوگیری از هک وردپرس خودتان اقدام کنید.

در صورتی که نیاز به نصب ایمن وردپرس (ضد هک) داشتید، میتوانید از طریق صفحه ی سفارش/استعلام قیمت، با ما در ارتباط باشید.

پلاگین های امنیتی وردپرس

امنیت وردپرس فقط به نصب آن مربوط نمی شود و بهنگام کار با وب سایت نیز رعایت نکاتی برای جلوگیری از هک وردپرس ضروری است. این نکات از ساده ترین آن ها مثل داشتن رمز عبوری مناسب تا موارد بسیار پیچیده تر دنباله دارند…

اما یکسری پلاگین های امنیتی نیز وجود دارند که در برقراری امنیت وردپرس شما می توانند موثر واقع شوند و به شما این اجازه را بدهند که هرگونه فعالیتی را رصد کنید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

No Comments