گروه آموزش طراحی سایت ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۲ 1200 بازدید وردپرس

همانطوری که در فیلم های آموزشی قبلی در مجموعه ی دوره آموزش طراحی قالب وردپرس آنلاینر خدمت تان عرض شد، سیستم مدیریت محتوای وردپرس بر اساس زبان برنامه نویسی PHP تولید شده است، بنابراین تمامی آیتم هایی که با وردپرس سروکار دارند، از جمله قالب وردپرس، افزونه های وردپرس، سروری که سایت وردپرسی را میزبانی می کند و … همه و همه باید از این نظر به وسیله ی PHP با وردپرس در ارتباط باشند.

در طراحی قالب وردپرس نیز ما از زبان برنامه نویسی PHP کمک می گیریم، البته با توجه به ساختار هسته ی وردپرس چنین کاری را انجام می دهیم و با توجه به وجود توابع کتابخانه ای وردپرس، در بسیاری از اوقات کار ما در کدنویسی و طراحی پوسته وردپرس بسیار آسان میشود؛ در حقیقت این آسانی به این علت است که دیگر هرگز نمی خواهیم درگیر یکسری کارهای اولیه باشیم و در هر سایتی که میخواهیم راه اندازی کنیم، از اتصال به پایگاه داده تا مسائل امنیت وب سایت و نحوه ی تعیین سطح دسترسی کاربران و … همه و همه را خودمان انجام بدهیم، در حقیقت با وردپرس ما به سراغ کارهای خاص مورد نیاز مشتری رفته و دیگر نیازی نداریم تا چرخ را از اول اختراع کنیم!

و اما برای اینکه حیطه ی کاربری خودمان را در کار با وردپرس بشناسیم، نیاز داریم بدانیم که از چه امکاناتی می توانیم استفاده کنیم. همانطوری که میدانید امکان استفاده از تابع ها در زبان های برنامه نویسی، کارهای مربوط به فراخوانی و اجرای دستورات مختلف را بسیار آسان می کند. اما در هنگام طراحی قالب وردپرس، از چه توابعی میتوانیم استفاده کنیم؟ با تماشای این فیلم آموزشی، به صورت کاربردی به این سوال پاسخ خواهیم داد.

در این فیلم آموزش طراحی قالب وردپرس تقدیم ارائه میشود:

 • طبقه بندی توابع PHP که مجاز به استفاده از آن ها در طراحی قالب وردپرس هستیم
 • استفاده از توابع استاندارد و پیش فرض زبان برنامه نویسی PHP در طراحی قالب وردپرس
 • استفاده از توابع کتابخانه ای وردپرس در طراحی قالب وردپرس
 • استفاده از توابع مورد نیازمان جهت استفاده در طراحی قالب وردپرس که آن ها را تعریف می کنیم
 • استفاده از توابعی که توسط افزونه های وردپرس تعریف شده اند

لازم به توجه است که زمان این فیلم آموزشی 31 دقیقه و 47 ثانیه است.

جهت دانلود فیلم آموزش طراحی قالب وردپرس مخصوص این جلسه، بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دسترسی سریع :

توابع مجاز جهت استفاده در طراحی قالب وردپرسخرید و دانلود فایل2,200 تومان

نظرات کاربران (۲) 1. توسعه دهنده

  باسلام
  میخواستم بپرسم منظور از هوک در وردپرس چیه؟
  یعنی از هوک در طراحی افزونه برای ورد پرس کارایی داره؟ممنون میشم جواب بدید

  • گروه آموزش طراحی سایت

   با عرض سلام و احترام خدمت شما
   در تعریف رسمی وردپرس گفته شده است:
   Hooks are provided by WordPress to allow your plugin to ‘hook into’ the rest of WordPress; that is, to call functions in your plugin at specific times, and thereby set your plugin in motion. There are two kinds of hooks: Actions (Codex Action Reference) Filters (Codex Filter Reference)
   و به صورت خلاصه و روان؛ می توان گفت هوک ها در وردپرس به این منظور فراهم شده اند تا بتوانید در زمان هایی خاص، بر روی عملکردهای خود وردپرس، تاثیراتی داشته باشید. مثلا شما به این وسیله می توانید در خروجی عنوان های مطالب تان تغییری ایجاد کنید و یا …
   توجه داشته باشید که دو نوع هوک داریم؛ action ها و filter ها.