گروه آموزش طراحی سایت ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱ 5804 بازدید

در معرفی جعبه ابزارهای فتوشاپ نوبت به سطل رنگ می رسد.

همین طور که در عکس زیر می بینید سطل رنگ با کلید میانبر G قابل دسترسی است.

سطل رنگ

نحوه ی کار با سطل رنگ به 2 شکل است:

1- در قسمت OPtion bar ، گزینه ی Foreground انتخاب کنید. کار با سطل رنگ این خواهد بود رنگی که به عنوان پیش نما در قسمت تنظیم رنگ های زمینه ی و پیش نما تعیین کردید رنگ پیش نما را در محدوده ی کاری می ریزد.

به عنوان مثال در حالی رنگ پیش نمای شما مشکی است روی فایل سفید رنگ یک کلیک کنید تمام صفحه به رنگ مشکی در می آید.حالا با استفاده از ابزار انتخاب گر بیضوی قسمتی از فایل را انتخاب کنید دوباره سطل رنگ را انتخاب کنید و رنگ پیش نما رنگ زرد انتخاب کنید روی آن با موس کلیک کنید.

Foreground

رنگ تمام سطح مشکی

ابزار انتخابگر بیضوی

سطل رنگ

2- گزینه ی دیگر به نام Pattern در اختیار دارید. همین طور که در عکس می بینید با انتخاب گزینه پترن پنجره ای رو به روی آن ظاهر شد این پنجره به شما این امکان را می دهد که با الگوهای موجود بتوانید تصویر خود را رنگ آمیزی کنید. به عنوان نمونه یکی از آنها را انتخاب قسمت دیگری را با انتخابگر بیضوی بکشید با استفاده از سطل رنگ آن را رنگ کنید.

رنگ پترن

pattern

اما اگر شما در بین پترن های موجود دنبال Pattern بیشتری باشید با استفاده از این آیکون مثلثی کوچک می توانید در قسمت انتهایی انواع پترن ها را ببینید. می بینید که با کلیک بر روی آنها پترن های شما تغییر می کند. به عنوان مثال روی Color paper کلیک کنید. Ok را بزنید. می بینید که تعدادی از پترنهای مختلف را نشان می دهد.

انتخاب پترنهای دیگر

انواع پترنها

انتخاب پترن

پترن های مختلف

color paper

اما شاید پترن خاصی را در اینترنت دیده باشید و بخواهید به مجموعه ی پترن ها اضافه کنید. روش دانلود و لود پترن ها دقیقا شبیه به روشی که در ابزار براش خدمتان عرض کردیم.

و همچنین نحوه ی چینش و نمایش پترن ها در این قسمت می توانید تغییر دهید به صورت Text only یعنی فقط متن پترن ها را داشته باشید.

text only

Small thumbnail تصویر کوچک پترن ها را نشان می دهد.

Small thumbnail

Large thumbnail تصویر بزرگ پترن ها را نشان می دهد.

Large thumbnail

لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

  1. باحـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــآ ل