گروه آموزش طراحی سایت ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ۵ 2901 بازدید

در مجموعه آموزش های طراحی قالب وردپرس که تا به حال خدمت تان تقدیم کرده ایم، یک قالب کاملا ساده و بدون جذابیت ظاهری داشته ایم، تا تمام تمرکز کار بر روی آموزش عملکرد توابع وردپرس و همچنین فایل های وردپرسی (WordPress template files) باشد. اما در ادامه ی مباحث آموزشی طراحی قالب وردپرس، قصد داریم یک گام فراتر بگذاریم و آموزش تبدیل دو قالب  HTML به وردپرس را نیز به سرانجام برسانیم. یکی از این قالب های HTML را در بسته ی آموزشی همین جلسه دانلود خواهید نمود و فایل HTML بعدی (که پیشرفته تر خواهد بود) را نیز در مباحث آموزشی پیشرفته تقدیم تان خواهیم کرد.

همچنین به جهت اینکه آموزش های وردپرسی مان کم کم گسترده میشود، و برای زیبا و مرتب بودن قالب وردپرسی که ایجاد می کنیم، نیاز داریم تا مقداری محتوای نمونه روی وردپرس مان داشته باشیم. شما نیز حتما تا به حال با این مشکل مواجه شده اید که وقتی دارید کدنویسی می کنید، به ناگاه نیاز دارید تا از قبل یک برگه، نوشته، دسته بندی، برچسب و …. در وردپرس تان داشته باشید تا هنگامی که تابعی را اجرا می کنید و یا کدی را می نویسید، بتوانید خروجی را به شکل مناسبی دریافت نمایید.

ما با پیش بینی چنین نیازی، یک فایل XML در همین بسته ی آموزشی خدمت تان تقدیم می کنیم که می توانید آن را دانلود نموده و طبق توضیحاتی که در فیلم آموزشی داده می شود، بتوانید با درون ریزی آن، تعدادی محتوا، عکس و … آماده در وردپرس تان داشته باشید.

آن چه با دانلود این فایل به دست می آورید، عبارتند از یک فایل xml، یک فیلم آموزشی و همچنین یک پوشه که شامل تعدادی فایل استاتیک (قالب HTML آماده و کدنویسی شده) می باشد که در ادامه ی مباحث آموزشی، می خواهیم آموزش کدنویسی یک پوسته وردپرس بر اساس آن را خدمت تان تقدیم کنیم.

جهت دانلود فیلم آموزشی و فایل هایی که توضیح آن را خدمت تان دادیم، بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دسترسی سریع :

شروع به کار تبدیل قالب HTML به وردپرسخرید و دانلود فایل1,500 تومان

نظرات کاربران (۵) 1. معین

  مشکلم حل شد ممنون
  فقط این فایل درون ریزی به چه دردی میخوره؟ و اینکه وقتی ماه هم psd ر و به html تبدیل میکنیم باید فایل xml رو براش بسازیم و درون ریزی کنیم؟

 2. مسعود

  با سلام. بنده هنگام نصب افزونه با این پیغام خطا مواجه شدم:

  در حال دریافت بسته‌ی نصب از http://downloads.wordpress.org/plugin/wordpress-importer.0.6.1.zip…

  Warning: unlink(C:\Users\M@soud\AppData\Local\Temp/wordpress-importer.0.6.11.tmp): Permission denied in C:\xampp\htdocs\mail-blog\wp-admin\includes\file.php on line 464
  دریافت انجام نشد. SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate

  بازگشت به درون‌ریزها

  • گروه آموزش طراحی سایت

   با عرض سلام و احترام خدمت شما
   برای نصب بدون مشکل افزونه در حالت لوکال، ابتدا پوشه ی افزونه را در شاخه ی
   /public_html/wp-content/plugins
   قرار بدهید (از حالت فشرده خارج کنید) و سپس از بخش پنل مدیریتی وردپرس، بخش افزونه ها، آن را فعال نمایید.

 3. mahdieh

  با سلام استاد گرامی,
  قسمتexport/import کردن, آیا تنها از پایگاه داده وردپرس ما خروجی میگیرد یا عکس ها و مدیا های دیگر را هم شامل می شود.در واقع چه نوع خروجی را در برمی گیرد.
  با تشکر فراوان

  • گروه آموزش طراحی سایت

   با عرض سلام و احترام خدمت شما
   موقعی که می خواهید export بگیرید، از شما پرسیده میشود که چه اطلاعاتی را میخواهید خروجی بگیرید (برگه ها، فرم تماس و …. که بستگی به افزونه هایی که نصب کردید هم دارد)
   عکس ها و مدیاها هم هستند؛ منتها فقط آدرس آن ها در این فایل هست و قطعا خود فایل ها در همان آدرس مبدا هستند. و وقتی که میخواهید import کنید، سوالی از شما پرسیده میشود که آیا مدیاها هم دانلود شوند یا خیر. اگر مدیا را دانلود کنید، تمامی فایل های چند رسانه ای به هاست شما (لوکال هاست و یا یک وب سایت آنلاین) منتقل میشود اما در غیر این صورت، از همان مبدا خوانده میشود. مثلا طبق روالی که من در فیلم آموزشی انجام دادم، تمام عکس های وردپرس لوکال من از اینترنت (همان سایتی که ازش export گرفتم) بارگزاری میشود.