طراحی قالب شخصی وردپرس

طراحی سایت شخصی با وردپرس، یکی از بهترین انتخاب ها برای راه اندازی یک سایت شخصی می باشد. ما نیز در این نوشته سعی داریم تا بر اساس تجربیاتی که داریم، مطالب مناسب و نکات کاربردی ای را پیرامون راه اندازی سایت شخصی با وردپرس خدمتتان عرض کنیم. البته شما نیز اگر می خواهید سفارش طراحی سایت شخصی تان را به آنلاینر بسپارید، بهتر است بعد از مطالعه ی این مقاله، از صفحه ی سفارش طراحی با ما در ارتباط باشید.

فاکتورهایی که حتما باید برای طراحی سایت شخصی لحاظ شوند

موارد زیر را قبل از راه اندازی سایت شخصی تان، یادداشت کنید و برای آنها، برنامه داشته باشید:

هدف وب سایت شخصی

یک وب سایت شخصی برای معرفی یک شخص، سوابق، مهارت ها و تخصص ها، برنامه های آینده و ….. می باشد.

بخش های سایت

در طراحی یک وب سایت شخصی، حتما باید روال بگونه ای باشد که کاربر به سرعت بتواند صاحب وب سایت را بشناسد و بتواند به سرعت و به راحتی تمام به بخش های مختلفی که هدف طراحی وب سایت هستند، دسترسی داشته باشد. و از همه مهمتر بتواند سریع به مشخصات فردی و یا شغلی صاحب وب سایت دسترسی داشته و بتواند به راحتی تماس برقرار کند. راه تماس بهتر است از طریق یک فرم تماس باشد تا از طریق شماره تلفن و یا گذاشتن آدرس ایمیل.

همچنین رایج است که اگر صاحب وب سایت، وب سایت های دیگری نیز دارد و یا در شبکه های اجتماعی عضو هست، آدرس های مربوطه را نیز در معرض دید کاربران قرار می دهد.

گرافیک وب سایت شخصی

بهتر است طراحی بگونه ای باشد که سایت سریع لود بشود، خیلی از نظر ارتفاع، طولانی نباشد (مگر وب سایت هایی که بخش وبلاگ و اطلاع رسانی مهمی دارند) و حتی المقدور کاربر بتواند تصویری از صاحب وب سایت را مشاهده کند.

اشتباهات رایج در طراحی سایت های شخصی

برای داشتن یک وب سایت شخصی موفق، بهتر است از اشتباهات زیر اجتناب کنید:

استفاده از قالب ها و طراحی های نامناسب

یک قالب آماده با نوع کاربری شرکتی، گالری عکس و ….، با داشتن اسلایدرها بزرگ و کلی امکانات مختلف، اصلا به موفقیت وب سایت شما و راحتی کاربران شما هیچ کمکی نخواهد کرد!

طراحی سایت با فلش

در ظاهر، طراحی سایت با فلش، بسیار زیبا و شیک هست اما توجه داشته باشید که طراحی سایت با فلش، سایت را بسیار سنگین می کند، بسیاری از کامپیوترها و مرورگرها، فلش پلیر ندارند و یا نسخه ی فلش پلیر آن ها به روز نیست و …. که همه ی این ها باعث می شود تا کاربران شما به مشکل بخورند.

استفاده از تصاویر با حجم بالا

همانطوری که اشاره کردیم، بهتر هست کاربران تصویر صاحب وب سایت را در تمام صفحات یا حداقل در صفحه ی اول ببینند. اما توجه داشته باشید که تاجایی که می توانید از تصاویر بزرگ، تمام قد و در یک کلمه، سنگین و با حجم بالا، استفاده نکنید. چون باعث می شوند سایت شما بسیار سنگین به نظر برسد.

آیا وردپرس پاسخگوی نیازهای یک سایت شخصی هست؟

ما با این جمله ی برخی از افراد مبتدی و یا با تعصب مخالفیم که:

وردپرس برای طراحی هر سایتی، بهترین گزینه است…. وردپرس پاسخگوی همه نوع طراحی سایتی هست… وردپرس بهترین گزینه برای طراحی هر نوع سایتی هست…!!!

چرا که معتقدیم که هر کدام از سیستم های مدیریت محتوا، برای کاری مناسب تر اند. اما در عین حال این تضمین را خدمت شما می دهیم که وردپرس برای طراحی سایت های شخصی، بسیار گزینه ی مناسبی است و شما می توانید با خیالی آسوده، برای سایت شخصی خودتان از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید.

نمونه سایت های شخصی طراحی شده با وردپرس

برای ذکر نمونه در این بخش، به معرفی دو نمونه سایت شخصی کاملا متفاوت می پردازیم که هر کدام ماهیت خاص و کاربرد جداگانه ای دارند و البته طراحی هر دوی آنها، توسط شرکت طراحی سایت آنلاینر انجام شده است:

وب سایت شخصی عیسی جعفری

این وب سایت برای کاربردهای یک نماینده ی مجلس می باشد که ماهیت خبری و اطلاع رسانی دارد. این وب سایت متعلق به آقای عیسی جعفری می باشد که آدرس آن http://isajafari.ir آپلود شده است.

وب سایت شخصی یونس محمودی

وب سایت دیگری که خدمت تان معرفی می کنیم، کاملا متفاوت از نوع قبلی است؛ این وب سایت از یک طراحی خاص برخوردار بوده و نوعی فانتزی بودن در آن به چشم می خورد. ماهیت این وب سایت بگونه ای است که شخصی بودن آن به مراتب بیشتر درک می شود. طرح این سایت را می توانید در آدرس http://younesmahmoudi.com مشاهده بفرمایید.

سفارش طراحی سایت شخصی با وردپرس

شما نیز اگر می خواهید سفارش طراحی سایت شخصی تان را به آنلاینر بسپارید، بهتر است بعد از مطالعه ی این مقاله، از صفحه ی سفارش طراحی با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

No Comments