گروه آموزش طراحی سایت ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ بدون نظر 2844 بازدید

به نام خدا

برای این قسمت تعدادی از گزینه های منو Select را بررسی می کنیم که به ما امکاناتی می دهد برای کار بیشتر در روی مناطقی که انتخاب کردیم.

گزینه ی اول: All

همین طور که در عکس زیر می بینید با کلید میانبر Ctrl + A قابل دستیابی می باشد.

انتخاب تمام فایل 1

با انتخاب این گزینه می بینید که تمام فایل انتخاب شد.این را با دقت بر لبهای سفید رنگ تصویری که در زیر است بهتر متوجه می شوید.

انتخاب تمام فایل 2

گزینه دوم: Deselect

با راست کلیک بروی محدوده ی انتخاب شده شما می توانید به این گزینه دسترسی داشته باشید یا اینکه از منوی Select که دومین گزینه آن می باشد و همچنین با کلید میانبر Ctrl+D قابل دسترسی می باشد .

روش خارج شدن از محدوده ی انتخابی

خارج شدن از محدوده ی انتخابی

با انتخاب این گزینه باعث می شود تا محدوده ای که انتخاب کرده اید از حالت انتخاب خارج شود.

گزینه سوم: Reselect

این گزینه که آخرین قسمتی که Select کرده بودید و از حالت انتخاب شده خارج شده است را برای شما می آورد همین طور که می بینید با کلیدهای میانبر Shift+ctrl+D هم قابل دستیابی می باشد. آخرین شکل خود را مجددا می بینید.

برگرداندن محدوده ی انتخابی

گزینه ی چهارم: Select Inverse

با راست کلیک برروی محدوده ی انتخاب شده شما می توانید به این گزینه دسترسی داشته باشید و همچنین می توانید بر روی منوی Select گزینه ی Inverse کلیک کنید و یا اینکه کلیدهای میانبر Shift+ctrl+I این گزینه را بزنید.

گزینه ی Select Inverse1

گزینه ی Select Inverse2

گزینه ی Select Inverse3

استفاده از این گزینه باعث می شود تا وضعیت از مناطق فایل که انتخاب شده بودند به حالت انتخاب نشده در بیاید و قسمت هایی که قبل از آن انتخاب نبودند به شکل انتخاب شده در بیایند.

اگر شما مجددا Inverse را بزنید می بینید که مجددا به حالت ابتدایی بر می گردد.

گزینه پنجم: Modify

یک سری امکانات در اختیار شما قرار می دهد. از منوی Select به گزینه ی Modify ، که خود چندتا زیر منو دارد.

– Border

استفاده از گزینه ی Border ، از شما یک عددی را می خواهد مثلا 10px را انتخاب می کنیم ،یک Border به فاصله ی 10px مجددا در نظر می گیرد.

گزینه ی Border1

border

گزینه ی Border2

– Smooth

پنجره ای برای شما ظاهر، که با دادن عددی به این قسمت باعث می شود که لبهای مناطق انتخاب شده که همین طور که در تصویر زیر می بینید گردتر می شود. مثلا عدد 5px را انتخاب کنید اگر دقت کنید می بینید که یک مقدار لبها گرد تر شده. هرچه عدد شما بیشتر باشد این مقدار گرد شدن و کاهش میزان تیزی لبها بیشتر می شود.

گرد کردن selection1

گرد کردن selection2

smooth

– Expand

یک عددی به آن بدهید تا محدوده ی انتخابی شما افزایش یابد. به عنوان مثال اگر 8 را انتخاب کنید می بینید که 8px محدوده ی انتخابی شما بیشتر می شود.

افزایش محدوده ی انتخابی 1

افزایش محدوده ی انتخابی 2

افزایش محدوده ی انتخابی 3

– Contract

یک عددی به آن بدهید تا محدوده ی انتخابی شما را کاهش دهد. مثلا اگر عدد 9 را انتخاب کنید 9px محدوده ی انتخابی شما کاهش می یابد.

کاهش محدوده ی انتخابی 1

کاهش محدوده ی انتخابی 2

کاهش محدوده ی انتخابی 3

بعضا شاید شما یک Selection ایجاد کرده اید و بخواهید محدوده ی انتخابی خود را ذخیره کنید برای ذخیره کردن Selection می توانید روی آن راست کلیک کنید و با استفاده از گزینه ی Save Selection  آن را ذخیره کنید. از شما می خواهد که در کدام فایل Save  و نام آن را می خواهد مثلا بنویسید onliner.ir .

ذخیره کردن Selection 1

ذخیره کردن Selection 2

حالا مجدد اگر بخواهید از حالت انتخاب خارج کنید می توانید از منوی Select گزینه ی load Selection  را بزنید و می بینید که می توانید نام onliner.ir انتخاب کنید و ok را انتخاب کنید.

load Selection

select laod

اگر شما یک محدوده ی انتخاب شده از قبل داشته باشید به عنوان مثال به این شکل، که در تصویر زیر می بینید و اگر بخواهید laod کنید آن منطقه قبلا select کرده بودید اینجا یک سری گزینه های دیگری در قسمت Operation در اختیار شما قرار می دهد.

اضافه کردن به Selection  1

– Add to selection

که به شما می گوید که Selection  شما درهنگام بارگذاری در قسمتهای قبلی که Select  کرده اید اضافه شود.

اضافه کردن به Selection  2

اضافه کردن به Selection 3

اضافه کردن به Selection 4

– subtract from selection

می گوید ازآن قسمت هایی که شما select کرده اید کم شود.

کم شدن از Select 1

کم شدن از Select 2

کم شدن از Select 3

-Intersect With Selection

این گزینه می آید مرزهای مشترک را به عنوان قسمتهای انتخاب شده در نظر می گیرد. اگر از این گزینه استفاده کنید مشاهده خواهید کرد که فقط قسمت وسط این شکل برای شما می ماند.

ماندن مرزهای مشترک

مرزهای مشترک1

مرزهای مشترک2

لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]