گروه آموزش طراحی سایت ۰۴ خرداد ۱۳۹۳ بدون نظر 4681 بازدید

به نام خدا

اما آخرین گزینه ای که در Optin bar وجود دارد برای ابزار Gradient Editor ، Gradient است. با کلیک برروی  خود این قسمت Gradient Editor برای شما ظاهر می شود.

 gradient editor

ویرایش طیف رنگی

همین طور که می بینید در قسمتی که با رنگ قرمز نشان داده ایم یک سری Presets ها دارد نمایش داده می شود. که Gradient Editor این اجازه می دهد که Presets را ویرایش کنید یا Gradient مورد نظر خود را ایجاد کنید و آن را به نام دلخواه خود ذخیره کنید.

presets

به عنوان نمونه اگر بخواهید یکی از پرستها را ویرایش کنید . همین طور که در عکس زیر می بینید طیف رنگی از دو رنگ مشکی و سفید تشکیل شده است می توانید با آوردن نشانگر موس و گرفتن هریک از این دستگیره ها آن را جا به جا کنید تا لبهای رنگی محدوده ی آن را تغییر دهید.

تنظیم محدوده ی رنگی

جا به جایی دستگیره ها

در قسمت پایین می بینید که هریک از آنها را بگیرید یک Location آن نمایش داده می شود از 0% تا 100% . می توانید بر این آیکون میانی که در موقعیت 50% قرار دارد که دقیقا وسط Gradient است موقعیتش را تغییر دهید.

location 0%

location 100%

آیکون میانی

به عنوان نمونه شاید بخواهید یک طیف رنگی به ترتیب زرد ، سبز ، آبی درست کنید نشانگر موس پایین بیاورید تا به صورت یک دست ظاهر شود و یک کلیک کنید و Location آن را به 50%  تغییر دهید تا عینا در وسط قرار بگیرد.

ایجاد یک دستگیره ی جدید

با انتخاب هرکدام از دستگیره ها می توانید آن را دابل کلیک (دابل کلیک یعنی روی دستگیره رنگ 2 بار کلیک کنید) یا در قسمت Color رنگ خود را تغییر دهید.

ایجاد یک طیف رنگی1

ایجاد یک طیف رنگی2

ایجاد یک طیف رنگی3

برای اینکه طیف رنگی دلخواه خود را ذخیره کنید نام را در این قسمت انتخاب کنید . دکمه New را بزنید می بینید که به لیست Presets اضافه شد.

ایجاد یک نام برای طیف رنگی

اضافه شدن به لیست Presets

به عنوان نمونه شاید بخواهید این طیف رنگی را ویرایش کنید. یکی از آن رنگها را سفید کنید و نام دیگری ذخیره کنید.

ویرایش طیف رنگی1

ویرایش طیف رنگی 2

لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]