گروه آموزش طراحی سایت ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ بدون نظر 918 بازدید

به نام خدا

یکی از تکنیک هایی که می توان خیلی در بالا بردن سرعت کار با نرم افزار به کاربران آنها کمک کند کلید های میانبر است.فتوشاپ هم از این قاعده مستثنی نیست.برای مشاهده ی کلید های پیش فرض در نرم افزار فتوشاپ می توانید روی هریک از منوها کلیک کنید.

در تصویر زیر می بینید که در منوی فتوشاپ وقتی روی هریک از آنها کلیک می کنید غیر از نام خود رو به روی آنها کلمه میانبرشان نوشته شده است.مثال برای باز کردن یک فایل جدید که گزینه ی new را در سمت چپ مشاهده می کنید در سمت راست کلمه میانبر آن را مشاهده می کنید یا open هم همین طور روبه روی آن کلمه میانبرش نوشته شده است و به همین ترتیب تا پایین.

همین طور این قاعده برقراره برای سایر منوها.

کلیدهای میانبر در فتوشاپ

برای تغییر دادن یا ایجاد کلیدهای میانبر جدید به صورت دلخواه نرم افزار فتوشاپ به شما این امکان را می دهد تا از 2 طریق به لیست کلیدهای میانبر دسترسی داشته باشید:

1-window>>workspace>>keyboard shortcuts&menus…

تغییر دادن کلیدهای میانبر

با کلید keyboard shortcuts&menu چنین پنجره ای باید برای شما ظاهر شود:

تغییر دادن کلیدهای میانبر1

زمانی گزینه Edit را کلیک می کنید گزینه keyboardshortcuts را نمی بینید همان طور که در عکس برای شما فلش کشیده ایم روی علامت مشکی چند بار کلیک کنید تا keyboardshortcuts برای شما ظاهر شود.

2- Edit>>keyboardshortcuts…

تغییر دادن کلیدهای میانبر2

می بینید که مجددا همین پنجره برای شما ظاهر شد.

تغییر دادن کلیدهای میانبر3

این قسمت تصویر را که می بینید برای شما مشخص کرده ایم در زیر Applcation menu command منوها را می بینید که با کلیک برروی آیکون مثلثی شکل محتویات زیر منوی آنها ظاهر می شود مثلا اگر روی فایل کلیک کنید تعدادی زیر منو برای شما ظاهر میشود به همین ترتیب منوهای دیگر این گونه می باشد.

منوها همراه با زیر منو

همین طور که در عکس زیر مشاهده می کنید با کلیک برروی فایل زیر منوهای آن ظاهر شد.

منوها و زیر منوها

حالا فرض کنید برای باز کردن یک فایل جدید برای منوی new می خواهید که shortcut خود را تغییر دهید.برای تغییر دادن این shortcut  و در حقیقت هر shortcut  دیگری شما باید حواستان به 2 مسئله باشد:

1- کلید میانبر نباید تکراری باشد.

2- نسبت به نرم افزاری که دارید مورد استفاده قرار می دهید مجاز باشد.

فرض کنید که شما می خواهید برای باز کردن یک فایل جدید به جای استفاده از Ctrl+N از Ctrl+Shift+N استفاده کنید می بینید که نرم افزار فتوشاپ به شما پیغام می دهد که این کلید میانبر در حال حاضر در حال استفاده برای کار دیگری است و شما نمی توانید از آن استفاده کنید .

تغییر میانبر گزینه new 1

تغییر میانبر گزینه new 2

تغییر میانبر گزینه new 3

حالا فرض کنید می خواهید Alt+N را بگذارید اینجا فتوشاپ به شما این پیغام را می دهد که این shortcut غیر مجاز می باشد چرا که در این نرم افزار فتوشاپ باید حداقل از Ctrl یا یکی ازF-Keyها استفاده کنید.منظور از F-Keyها F1,F2,F3و … می باشد.

تغییر میانبر گزینه new 4

حالا شما مثلا تصمیم دارید برای باز کردن یک فایل جدید به جای Ctrl+N که به صورت پیش فرض بوده است از Ctrl+Shift+A استفاده کنید می بینید که فتوشاپ هیچ پیغامی به شما نمی دهد .

تغییر میانبر گزینه new 4

با کلیک بر روی دکمه ی Accept میانبر خود را قبول می کنید.

قبول دکمه میانبر

و برروی دکمه OK کلیک کنید.

قبول دکمه ی میانبر پیشنهادی

حالا شما با زدن دکمه های میانبری که خود درست کرده اید می توانید یک  فایل جدید ایجاد کنید.

برای برگرداندن تغییری که در گزینه ی میانبر new داده اید و می خواهید به حالت اولیه برگردد می روید روی گزینه ی Edit>> Keyboardshortcuts .گزینه new را به صورت انتخاب شده قرار دهید بعد فقط کافیست دکمهUse Default بزنید می بینید که مجددا به حالت Ctrl+N برمی گردد.

حذف میانبر new

حذف میانبر 1new

لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]