۷رویداد ویژه طراحی سایت در سال ۲۰۱۷ که اتفاق می افتد

۷رویداد ویژه طراحی سایت در سال ۲۰۱۷ که اتفاق می افتد!

 

7رویداد ویژه طراحی سایت در سال ۲۰۱۷ که اتفاق می افتد! آیا سایت شما آپدیت میباشد؟ شاید اطمینان ندارید ،بسیارعالی! قصد ما این است که سایت کسب و کارهای متنوع از جمله مشتریان ما، سالهای متوالی در حال جهش و ارتقا بوده و از جنبه عملکرد کارآمد و موثر باشند.در این عصرسایتهای بسیار زیادی در مقایسه با گذشته فعالیت دارند و درنتیجه اگر  سایتتان را مطابق با آخرین روال ها پشتیبانی و آپدیت نکنید، بین رقبا نزول کرده و احتمالا سقوط خواهید کرد. در حال حاضر زمان خوبی است که در موضوع روال تغییرات سال جدید میلادی در طراحی وبسایت تفکر و بررسی داشته باشیم ؛ بر این اساس لیستی از رویداد های ویژه در موضوع روال طراحی سایت در سال ۲۰۱۷ می آوریم:

۱) طراحی واکنش گرا و کمک آن به طراحی وبسایت

ممکن است بدانید که طراحی سایت واکنش گرا، امکانی برای یک سایت میباشد تا بتواند به طوراتوماتیک با سایزهای مختلف صفحه نمایش در دستگاه های مختلف تطبیق پیدا کند که در سالهای اخیر هم روالی برای طراحی سایت بوده است و با استفاده از تکنولوژی جدید بوجود آمده در هر سال ، انتظار می رود رو به پیشرفت باشد. در سال جدید میلادی ، انتظار میرود در طراحی سایت واکنش گرا جایگاهی را ببینیم که در آن مطالب به کاربران خاص بر حسب سن و تبحرشان وفق داده شده و منوهای دسترسی، سایز فونت، و طرح های رنگی با توجه به استحقاق و مهارت کاربران مرتب خواهد شد.

 

2) چرا ویدیو در وب محبوب شد؟

چه بسا به خاطر افزونی سرعت اینترنت و دسترسی گسترده تر برای  مخاطبان ، ویدیو ها به بصورت چشمگیری درسایت محبوب شده اند. بسیاری از مردم نیز ترجیح میدهند از طریق ویدیو به آموزش بپردازند تا اینکه به خواندن مطالب زیاد بپردازند به طوریکه ۹۶ درصد سازمانهای B2B در حال حاضر در پویش های بازاریابی خود از میزان چشمگیری ویدیو بهره میبرند و ۸۷ درصد فروشنده های آنلاین از محتوای ویدیویی بهره میبرند.

 

3) پیام و تاثیر آن بر جذب مخاطب

صفحه اصلی سایت شما باید یک پیام آشکار و فشرده داشته باشد که می گوید شما که هستید و چه انجام میدهید. این ابتدایی ترین چیزی است که یک بازدید کننده در سایت خود می بیند اگر بازدید کننده سایت نتواند به سرعت متوجه آنچه شما میتوانید برایش انجام دهید باشد، پس از آنکه وارد سایت شما میشود ، به گمان زیاد سایت را ترک کرده و دیگر به سایت شما برنمیگردد. چرا که توجهشان با پیامها و محتوای روشن به سرعت جذب خواهد شد.

 

4) داستان سرایی و طراحی وب

سایت شما باید ادبیات مختص خود را با بهره از ساختاری از متن و تصاویر منتقل کند . داستانسرایی روال مشهوری در سالهای اخیر برای طراحی سایت بوده است و همچنان اهمیت خود را حفظ کرده است . از طریق ویدیو ، انیمیشن، عکاسی یا هدایت مخاطبان بین صفحات وب یا سایت با کلیک بر لینک ویژه می تواند اینکه چه کسی هستید، اهل کجا هستید، چه توصیه هایی دارید و یا هرچیزی میخواهید بدانند را نشان میدهید. برای اینکه ادبیات شما با موفقیت به تصویر کشیده شود، لازم است که با توجه و تبحر سنجیده شده و اجرا شود.

 

5) جایگاه حقیقی بودن تصاویر در وبسایت

تصاویر کنونی را از خاطر ببرید! یک دوربین عکاسی بردارید و از خودتان عکس بگیرید و یا از یک عکاس بخواهید که از شما تصویر برداری کند. تصاویر عالی و حقیقی میتواند بر معتبرشدن پروژه سایت شما بیفزاید. چون شما از طریق سایت میخواهید بر اعتبارتان نزد مخاطبان افزوده شود پس حقیقی عمل نمایید و با بهره از عکسهای سرگرم کننده ، تایپوگرافی با حروف بزرگ،انیمیشن و عکاسی معتبر در طراحی سایت، اعتبار و محبوبیت سایتتان را ارتقا دهید.

 

6) ارتباط متقابل با کاربر چه تاثیری بر موفقیت سایت دارد ؟

روال microinteraction در سال میلادی ۲۰۱۶ خیلی گسترده بود. Microinteraction، روندی لحظه ای است که محور یک وظیفه در جریان است به عنوان نمونه تنظیم یک آلارم ، انتخاب پسورد ، لایک کردن در فیس بوک و …. در سال ۲۰۱۷ ما به عنوان مخاطب، درگیر هزاران micro-interaction خواهیم بود. به عنوان مثال تنظیم یک رمزعبور تازه شامل یک عمل micro-mini interaction  میباشد که حاوی تایپ کردن پسورد در کامپیوتر یا تایپ دوباره برای تایید پسورد و کلیک بروی دکمه submit … میباشد. طراحان سایت و برنامه نویسان باید دقت زیادی روی این مورد در طراحی سایت داشته باشند تا زمان بوجود آمدن سایتها بر اساس micro-interaction که به صورت آشکار و قابل دسترس برای مخاطبان ایجاد شود.

 

7) سیستم مدیریت محتوا چگونه بر رشد شما در وب کمک میکند؟

سیستمهای مدیریت مطالب مانند وردپرس در حال رشد ، قابل تنظیم و محبوب شده اند . این سیستم اضافه کردن یا ویرایش مطالب و آپدیت بودن سایت را بسیار زیاد آسان کرده است. پس با رشد سریع دنیای آنلاین ، بسیار اهمیت دارد که بر اساس آخرین روال های طراحی سایت، آپدیت بمانیم.

Array

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

No Comments