با هشتک میتونی خیلی از حرفاتو بزنی

هشتک (#)

با سلام خدمت شما عزیزان،

بسیاری از زبان شناسان بر این باور اند که شبکه های مجازی و اجتماعی زبان را تخریب میکنند. این موضوع فقط برای زبان فارسی نیست بلکه در تمام دنیا کسانی هستند که می گویند این مسئله باعث تخریب زبان میشود. زبان شناسان میگویند که کلمات با غلط های فاحش رد و بدل میشوند و جملات دیگر کامل نوشته نمیشوند، و در نهایت برای واژه های اصیلی که دارند نابود میشوند اظهار ناامیدی می کنند.

حال با آمدن استیکر ها فاجعه از این هم بدتر شد و گفته شد : تکیه انسان ها روی استیکر ها زبان را به حاشیه برده است. و اکنون هم که هشتگ به میدان آمده است. هشتک را اینگونه تعریف میکنند. # به علاوه کلمه ای بدون فاصله که معنایی به خصوص را به ذهن ما بیاورد.

 

Array

هشتگ از کی شروع شد؟

شاید شما فکر منید که تاریخ هشتک(#) به همین چند ساله گذشته بر می گردد، اما اینگونه نیست و اولین کس که این کار را انجام داد کریس مسینا بود. او گفت از # برای مشخص کردن گروه ها استفاده کنیم. اما الآن میبینید که # تمام دینا را گرفته است و شما قادرید تا هشتک های بسیار زیادی را پیدا کنید. و برخی از این هشتک ها به معنای جدایی میرسد و دیگر نیازی نیست که در نوشته های خود به اصل موضوع اشاره کنیم. مثلا کسی میتواند بنویسد : چرا فاصله بین من و تو اینقدر زیاد است. و بعد هشتک بزند (#غذا) تا جمله ی اول که به نظر عشقانه می آید تبدیل شود به یک جمله با معنایی کاملا متفاوت، اما باید از هشتک ها هوشمندانه استفاده کنید و گروه معنا را در نظر داشته باشید تا به چنین مرحله ای برسید. همچنین یکی از مزیت های هشتگ برای استفاده در کسب و کار اینترنتی این است که شما با استفاده درست و هوشمندانه از هشتگ ها میتوانید بازاریابی خوبی داشته باشید.

منبع: شنبه

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

No Comments