آموزش سئو و بهبود رتبه سایت شما در گوگل قسمت اول

آموزش سئو و بهبود رتبه سایت شما در گوگل قسمت اول

آموزش سئو و بهبود رتبه سایت شما در گوگل قسمت اول

آموزش سئو و بهبود رتبه سایت شما در گوگل

✍استفاده از متا تگ ها

?همانطور که در این مقاله اشاره کردم، استفاده از متا تگ ها نیز می توانند بسیار در افزایش رنکینگ سایت شما موثر باشند. بهینه سازی تگ ها از جمله تگ های H1 تا H6 در افزایش ترافیک و بهره وری سایت شما امری انکار ناپذیر است. بنابراین بهینه سازی تگ ها بسیار مهم و حیاتی است.

?اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای سایت خود استفاده می کنید، بسیار ساده می توانید از پلاگین هایی مانند Yoast جهت بهینه سازی متا تگ ها بهره ببرید.

Array

✍بهینه سازی محتوا به منظور اشتراک گذاری

?همواره استفاده از تولید محتوای جدید خود به تنهایی قادر به بهبود وضعیت شما در نتایج جستجو نیست. بنابراین توجه به بهینه سازی موضوعی محتوای تولیدی نیز بسیار مهم است.

?به طور مثال شما متنی را آماده کرده اید.اما این متن به صورت بهینه نشده یا در اصلاح خام است. بنابراین باید آن را از این حالت خارج کنید و بهینه سازی کنید. به طور مثال شما باید از سرتیترهای مناسب جهت طبقه بندی متن خود استفاده کنید و یا حتی می توانید زیر عنوانهای مناسبی جهت طبقه بندی متن خود انتخاب کنید. همچنین می توانید از عکس یا قالب متناسب با آن متن استفاده کنید.

?بهینه سازی محتوا به شکل درست باعث می شود که کاربر بیشتری آن را ببیند و به اشتراک بگذارد. البته به شرطی که محتوا دارای کیفیت بالایی باشد. همان طور که در ابتدای این مقاله هم اشاره کردم شما می توانید از اشتراک گذاری برای بدست آوردن بک لینک بهره ببرید..

?همه این موارد به میزان سلیقه و تسلط شما به متن بستگی دارد پس بهتر است هر روز مطالعه کنید تا میزان دانش خود را ارتقاء دهید.

✍انتخاب کلمات کلیدی

?شما دوستان عزیزم خوب می دانید که استفاده از عبارات کلیدی مهم و با ارزش در #تولید_محتوا، عنوان صفحه و دامنه سایت چقدر برای بهینه سازی سایت مفید و مهم است. اما تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید، عدم استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی است، زیرا باعث کاهش خوانایی می شود و گوگل سایت شما را تنبیه خواهد کرد.

✍تمرکز بر روی کیفیت

?منظور از کیفیت تنها تمرکز بر روی کیفیت محتوا نیست. بلکه شما باید به کیفیت تجربه کاربری که سایت شما ارائه می کند نیز توجه کنید.

?دوستان عزیزم، تجربه کاربری نقش به سزایی در بهبود سئو سایت شما خواهد داشت. بنابراین سایت شما باید در این زمینه ها بهترین کیفیت را به کاربران ارائه دهد:

?سرعت سایت: هر چه سایت شما سرعت بالاتری داشته باشد و زمان کمتری صرف بارگزاری سایت شود، مخاطب بیشتری جذب خواهید کرد و در نتیجه رنکینگ سایت شما در نتایج جستجو بهبود خواهد یافت.

?طراحی سایت: سایت شما باید بسیار ساده طراحی شود و به اصطلاح کاربرپسند باشد. اگر کاربر بتواند هر آنچه را که به دنبال آن است را به سادگی و بدون سردرگمی پیدا کند، رغبت بیشتری پیدا خواهد کرد تا به سایت شما بازگردد. در نتیجه می توانید همواره ترافیک ثابت و با ارزشی برای سایت خود به دست آورید.

?بهینه سازی سایت برای موبایل: سایت شما باید به بهترین شکل برای موبایل بهینه شود. اگر مقالات سایت را دنبال کرده باشید حتما متوجه شده اید که گوگل بخش ایندکس و نتایج جستجوی موبایل را از قسمت دسکتاپی جدا کرده است. بنابراین بهینه سازی وب سایت برای موبایل یعنی بدست آوردن کاربران موبایلی برای سایت و در نتیجه افزایش تعداد مخاطبان سایت.

با مطلب آموزش سئو و بهبود رتبه سایت شما در گوگل همراه ما باشید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

No Comments