سید سجاد حسینیان زاده ۲۴ تیر ۱۳۹۶ بدون نظر 725 بازدید مطالب عمومی
ایده های خود را مخفی نکنید

با سلام خدمت همراهان همیشگی آنلاینر، امروز در مورد مطلبی صحبت خواهیم کرد که ممکن است برای کسانی که ایده استارت آپ در ذهنشان است، جالب باشد.

معمولا افرادی که ایده در ذهنشان دارند، سعی میکنند آن را مخفی نگه دارند و آن را با کسی در میان نگذارند. چون ترس از دزدیده شدن طرحشان دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد وجود دارند که دوست دارند ایده خود را به تنهایی اجرا کنند. حتی اگر به سرمایه گذار احتیاج داشته باشند. معمولا این افراد در اجرای ایده با مشکلات زیادی رو به رو میشوند و در  نیمه راه مجبور میشوند که دست از ایده خود بکشند.

این طرز فکر اشتباه است که فکر کنید یک ایده فقط در ذهن شما شکل گرفته است. ممکن است هم اکنون بسیاری از افراد باشند، که این ایده در ذهن آنها هم شکل گرفته است و یا حتی در حال اجرای آن هستند. همیشه آن کسی که ایده اش مطرح میکند و واهمه ای از دزدیده شده آن ندارد از افرادی که ایده هایشان را مخفی میکنند موفق تر است.

مثلی که بین ایرانیان درمورد شریک داشتن رایج است این است که اگر شریک خوب بود، خدا هم شریک داشت.

و همینطور که میبینید خیلی از افراد نیز با همین طرز فکر عمل میکنند و روحیه فرد گرایی دارند. اگر خدا شریک ندارد به دلیل بی نیاز بودن خدا از همه چیز است. اما انسان همیشه نیازمند بوده و برای انجام کار ها، همیشه گروهی عمل کرده است. پس قدم اول برای موفق شدن در استارت آپ کنار گذاشتن این ذهنیت غلط است. در دنیای استارت آپ شما به جای یک ایده باید ده ها ایده داشته باشید تا بتوانید موفق تر عمل کنید. اگر در یک شراکت موفق نشدید و از شما سوء استفاده شد، شما نباید تسلیم شوید و دوباره اعتماد کنید. نگذارید چیزی شما را از حرکت منع کند. چون افرادی دیگری هستند که شروع کرده اند و یا در صدد شروع ایده خود هستند. پس سریع دست به کار شو و خیلی زود ایده خودت را به واقعیت تبدیل کن.

لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]