قالب وردپرس چیست؟ + تفاوت افزونه و قالب وردپرس

No Comments

قالب وردپرس ظاهر سایت شما را نمایش می دهد. برای کار با وردپرس، ابتدا باید بدانید قالب وردپرس چیست و چگونه ایجاد می شود. تغییر قالب باعث تغییر شکل سایت شما در سمت کاربر که به آن فرانت اند (front end) می گویند.

 

جالب است بدانید هزاران قالب به صورت رایگان در مخزن قالب های وردپرس وجود دارد که شما برای طراحی سایت خود می توانید از آن ها استفاده کنید. قالب های سفارشی وردپرس امکانات بسیار پیشرفته تری نسبت به قالب های رایگان دارند و همچنین می توانید از پشتیبانی حرفه ای، برای آن ها برخوردار شوید.

 

قالب وردپرس چکار می کند؟

وظیفه وردپرس جمع آوری محتواها و داده های ذخیره شده و سپس منتشر کردن آن ها بر روی سایت می باشد. شما می توانید از امکانات بسیاری در وردپرس برای ظاهر سایت خود استفاده کنید. برای مثال:

 • شما انواع و اقسام صفحات استاتیک و داینامیک و یا رسپانسیو (واکنشگرا) می توانید داشته باشید و می توانید از سطر یا ستون برای صفحه بندی خود استفاده کنید
 • شما می توانید در هر جایی که می خواهید قالب سایت خود را به نمایش بگذارید
 •  شما می تواند در قالب وردپرس مشخص کنید که محتواهای موجود در هر صفحه برای هر دستگاه چگونه به نمایش دربیاید و در واقع هر صفحه در دستگاه های مختلف چه عکس العملی از خود نشان دهد
 • خیلی راحت می توانید از طراحی هایی از قبیل عکس ها، صداها، ویدئو ها در هر کجای قالب خود که می خواهید، به صفحات خود و به سادگی هرچه تمام تر اضافه کنید

 

بهتر است بدانید، طراحی یک قالب برای سایت بسیار بیشتر از صفحه و رنگ بندی ظاهر آن است. همچنین یک قالب خوب، علاوه بر داشتن ظاهر زیبا باید با  در فراهم کردن امکاناتی چون داینامیک کردن محتواهای سایت، به صاحبان سایت کمک کند و قالب های وردپرس یکی از بهترین گزینه ها برای این امر می باشند.

 

قالب های وردپرس چگونه ساخته می شوند؟

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم قالب های وردپرس مجموعه از فایل های مختلف می باشد که با قرار گرفتن آن ها در کنار همدیگر می توانند دقیقا آن چیزی را که شما در یک سایت می بینید را برای شما بسازند.

قالب وردپرس

موارد ضروری برای ساخت یک قالب وردپرس:

برای ساخت یک قالب وردپرس حداقل به دو فایل اصلی نیاز می باشد و در صورتی که یکی از آن ها وجود نداشته باشند، قالب وردپرس کار نخواهد کرد. این دو فایل عبارتند از:

 1. index.php : اصلی ترین فایل قالب وردپرس می باشد
 2. style.css : اصلی ترین فایل برای استایل های یک قالب وردپرس می باشد

فایل های  دیگری در قالب های وردپرس موجود می باشند که برای ساخت یک قالب حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. این فایل ها عبارتند از:

 • فایل های PHP : که شامل انواع Template filesها می شوند
 • فایل های محلی  سازی یا فایل های ترجمه یا Localization files
 • فایل های CSS
 • انواع فایل های گرافیکی
 • فایل JavaScript
 • فایل های متنی یا Text files

قالب وردپرس یا پلاگین وردپرس

فرق بین قالب وردپرس و پلاگین وردپرس در چیست؟

قالب ها و پلاگین ها در انجام وظایف یک سایت در همکاری بسیار نزدیک با هم هستند. قالب ها و پلاگین ها دارای تفاوتی هستند که بهتر است همین اول کار این تفاوت ها را بدانید:

 • یک قالب وردپرس وظیفه  مدیریت وکنترل نمایش محتواها در یک سایت وردپرسی را بر عهده دارد
 • اما پلاگین وردپرس وظیفه کنترل و مدیریت کردن رفتار و امکانات مختلف یک سایت وردپرسی را بر عهده دارد

شما می توانید جدیدترین و بهترین قالب های حرفه ای وردپرس را در مارکت استورینا جستجو و دانلود نمایید، همچنین می توانید خرید قالب وردپرس هم در این مارکت انجام دهید. بر اساس نیازهایی که در موضوعات : قالب فروشگاهی وردپرس، شرکتی ، تفریحی ، وبلاگی ، خبری ، مذهبی ، آموزشی می توانید اقدام به راه اندازی یا تغییر ظاهر و امکانات وب سایت تان نمایید.

پشتیبانی ، بروز رسانی مداوم و کیفیت محصولات همواره از اصول مهم در مارکت استورینا می باشد.

لطفا به این مطلب رای دهید
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

More from our blog

See all posts
No Comments

Leave a Comment