صفر تا ۱۰۰ سئو و اهمیت آن در فروشگاه اینترنتی؟

صفر تا ۱۰۰ سئو و اهمیت سئو در فروشگاه اینترنتی چیست؟ سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. بالا بردن سئو سایت یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، به مجموعه‌ای از تاکتیک‌ها و دستورالعمل‌ها می گویند،.که اگر به درستی انجام شوند،.باعث ارتقاء جایگاه وب.سایت شما در موتورهای جستجو (به خصوص گوگل) و افزایش بازدید سایت و هدایت ترافیک بیشتر به سایت شما می شود.

۱. اهمیت صفر تا ۱۰۰ سئو در فروشگاه اینترنتی؟

۲. الگوریتم RankBrain چیست؟

۳. رسیدن به موفقیت در کسب و کار نیازمند چیست؟

۴. استراتژی اقیانوس آبی و قرمز (Blue & Red Ocean) چیست؟

۵. سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در صفر تا ۱۰۰ سئو ؟

۶. اشتباهات رایج سئو در کسب و کارهای کوچک

۷. مشاهده نتیجه کار با ابزار گوگل آنالایتیکس (Google Analytics)

 

1. اهمیت صفر تا ۱۰۰ سئو درفروشگاه اینترنتی؟

سئو, فروشگاه اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

اهمیت سئو درفروشگاه اینترنتی

 

یادگیری صفر تا ۱۰۰ سئو برای بالا بردن سئو سایت کلید موفقیت شما برای.افزایش بازدید وب سایت است. علاوه بر این موتورهای.جستجو نتیجه ای.که کاربران بدنبال آن هستند را در اختیار آنها قرار می دهند. به همین دلیل است.که کاربران اعتماد بیشتری به وب سایت ها نسبت.به تبلیغات اینترنتی می کنند. تمام اینها نشان دهنده.اهمیت یادگیری صفر تا ۱۰۰ سئو می باشد. بهتر است بدانید بیشتر کاربران صفحات اینترنتی مورد نظرشون.رو با موتورهایی مانند گوگل، بینگ و یاهو جستجو می کنند.

کلماتی که کاربران.در موتور های جستجو به دنبال آنها هستند برای موتورهای جستجو ارزش زیادی دارند. بالا بردن بازدید کنندگان وب سایت به کمک گوگل باعث.موفقیت هر شرکت یا فروشگاه اینترنتی می شود.

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی انتخاب بستر مناسب اهمیت بالایی دارد و برای همین موضوع آنلاینر به صورت سریالی اطلاعاتی در مورد فروشگاه ساز های برتر دنیا آماده کرده است که توصیه میکنم حتما این مطلب رو هم بررسی کنید.

جذب بازدید کننده به کمک سئو.خیلی بهتر از هر نوع تبلیغی است، و در مدت طولانی هزینه کمتری خواهد داشت.

اگر به اهمیت صفر تا ۱۰۰ سئو پی برده اید. و برای بالا بردن سئو سایت خود آماده اید باید به الگوریتم گوگل یعنی RankBrain اهمیت بیشتری دهید. برای .درک بهتر سئو با Onliner.ir همراه باشید.

۲. الگوریتم RankBrain چیست؟

سئو, فروشگاه اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

الگوریتم RankBrain

همانطور که در ابتدا اشاره کردم الگوریتم RankBrain گوگل الگوریتمی است که به گوگل کمک می کند تا رتبه بندی سایت ها را در نتایج جستجو مرتب کند. گوگل به واسطه این الگوریتم عبارات جستجو شده توسط کاربران را بهتر درک و پردازش می کند. قبل از اینکه گوگل این الگوریتم را معرفی کند، عملیات پردازش و درک عبارات جست.و جو شده توسط فرد برنامه نویس انجام می شد. از یاد نبرید که اهمیت سئو درفروشگاه اینترنتی بسیار بالا است.

RankBrain گوگل بسته به کلمات کلیدی.جستجو شده، اعتبار دامنه وب سایت، تعداد بک لینک ها، کیفیت محتوای صفحه و … سیگنال ها را جابه جا می کند. یعنی تغییرات را اعمال می کند. در صورتی که تغیراتی برای بالا بردن سئو سایت خود انجام دهید، RankBrain گوگل به تمام تغیراتی که اعمال کردید توجه می کند.

کار اصلی رنک برین توجه به رفتار کاربران می باشد. به عنوان مثال.اگر کاربران از سایتی که در نتایج جستجو به آن ها پیشنهاد داده شده است راضی نباشند، رنک برین تغییراتی را اعمال می کند.و سایت های بهتری را.جایگزین سایت هایی که قبلاً پیشنهاد کرده بود می کند.

جهان کسب و کار را می‌توان به دو فضای متمایز تقسیم کرد که ما آن‌ها را اقیانوس های آبی و قرمز می‌نامیم.

مطالب مرتبط: سئو(SEO) و نقش آن در دیجیتال مارکتینگ چیست؟پ

 

3. رسیدن به موفقیت در کسب و کار نیازمند چیست؟

۱- سئو تکنیکال

به کدنویسی استاندارد سایت، رعایت اصول سئو، نشانه.گذاری درست و استاندارد، بهینه کردن سرعت.سایت، ریسپانسیو بودن سایت و موارد.دیگر را سئو تکنیکال می نامند. برای شروع کارهایی که به اهمیت سئو درفروشگاه اینترنتی و بازاریابی محتوا مرتبط هستند،.قبل از هر چیزی، به یک بستر قدرتمند و یک وبسایت استاندارد نیاز داریم.

۲- بازاریابی محتوا

کارهایی چون.شناسایی کلمات کلیدی با ارزش، آنالیز رقبا، ویرایش.استراتژی محتوایی، تولید محتوا با ارزش، دسته بندی و برچسب گذاری، استفاده از.لینک های داخلی و… بخشی از بازاریابی محتوا محسوب می شوند. می توان گفت موفقیت.در سئو بدون استفاده از محتوا مناسب غیرممکن می باشد. پس برای رشد تمام کسب و کارهای اینترنتی به کار بردن صفر تا ۱۰۰ سئو الزامی است.

۳- لینک سازی هدفمند

برای بالا بردن سئو سایت باید از لینک سازی هدفمند استفاده کنید. رعایت کردن تمام موارد سئو تکنیکال و تولید محتوای با ارزش باعث می شود که وب سایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. ولی برای بالا بردن سئو سایت و دست یافتن به رتبه اول گوگل و رقابت با سایت.های قدیمی تر شما به لینک سازی خارجی نیاز دارید.

فعالیت در شبکه های.اجتماعی محبوب، انجمن.های تخصصی، کامنت مارکتینگ و خرید ریپورتاژ آگهی را اصطلاحاً SEO Off-page می نامند.

۴. استراتژی اقیانوس آبی و قرمز (Blue & Red Ocean) چیست؟

سئو, فروشگاه اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

استراتژی اقیانوس آبی و قرمز (Blue & Red Ocean)

 

اقیانوس قرمز : اقیانوس قرمز تمام صنعت ها و بازارهایی که به خوبی شناخته شده اند را شامل می شود. در اقیانوس قرمز، حد و مرز صنایع تعریف شده و مورد قبول واقع شده است، و قوانین رقابتی بازی مشخص است.

در اقیانوس قرمز شرکت ها سعی بر این دارند که عملکردشان را از شرکت های رقیب بهتر کنند و بخش بیشتری از بازار را به دست آورند. وقتی بازار پر از برندهای مختلف شود، از سود و رشد شرکت ها کاسته می شود. محصولات اشیائی هستند که رقابت بازار را پیش می برند.

اقیانوس آبی : صنایعی که در اقیانوس آبی وجود دارند شناخته شده نیستند، و رقیبان بسیار زیادی در آن وجود ندارند. در اقیانوس آبی بیشتر تقاضا به وجود می آید تا اینکه بر سر تقاضا دعوا شود. با بالا بردن سئو سایت، رشد شما در این بازار ها بسیار سریع و سودآورتر صورت می گیرد و فرصتی مناسب برای رونق کسب و کار شما محسوب می شوند.

بر خلاف حالتی که در اقیانوس قرمز وجود دارد، در اقیانوس آبی صنایعی وجود دارند که کسی آنها را نمی شناسد و رقبای کمتری در آن وجود دارند. در این اقیانوس کلمه رقابت نامفهوم است. در اقیانوس آبی شما باید به دنبال پتانسیل های کشف نشده بازار بروید.

سئو, فروشگاه اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

فروشگاه Storina.com با در اختیار گذاشتن قالب های فروشگاهی متعدد بخصوص قالب پرسون، راه را برای افرادی که قصد دارند یک فروشگاه حرفه ای راه اندازی کنند هموار کرده است.

۵. سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در صفر تا ۱۰۰ سئو ؟

سئو, فروشگاه اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

بالا بردن سئو سایت با استفاده از تمام تکنیک های درست سئو برای جلب رضایت مشتریان و رعایت قوانین و اصول موجود در این راه را سئو کلاه سفید می نامند. و در مقابل اگر از ضعف موتورهای جستجو و تکنیک های فریب آنها در بالا بردن سئو سایت خود استفاده کنید، و به رضایت بازدیدکنندگان اهمیت ندهید. سئو کلاه سیاه نامیده می شود.

بهتر است بدانید که گوگل، مستمر در حال شناسایی تکنیک‌ های کلاه سیاه است و سایتهایی را که از این روش برای بالا بردن سئو سایت خود استفاده کرده‌اند تنبیه می کند.

از یاد نبرید که برای دست یافتن به یک سئو موفق باید به سه عامل اصلی سادگی، صداقت و صبر توجه کنید.

۶. اشتباهات رایج سئو در کسب و کارهای کوچک

سئو, فروشگاه اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

اشتباهات رایج سئو در کسب و کارهای کوچک

اعمال تکنیک‌های سئو پس از راه‌اندازی سایت

بیشتر صاحبان کسب‌وکارهای کوچک فقط بعد از راه‌اندازی کردن وب‌سایت فروشگاهی خود به دنبال بالا بردن سئو سایت خود با  پیاده‌سازی تکنیک‌های سئو می‌روند. این در حالی است که برنامه‌ریزی برای بهتر شدن رتبه‌ی سایت و بیشتر شدن ترافیک سایت باید قبل از طراحی وب‌سایت انجام شود.

حتی بهترین و حرفه‌ای‌ترین‌ توسعه‌دهندگان وب هم بعد از راه‌اندازی وب‌سایت تمام موارد مربوط به بهبود سئو را لحاظ نمی‌کنند. پس بهتر است قبل از اینکه وب سایت بالا بیاد برای این موضوع برنامه ریزی داشته باشیم.

مواردی که باید هنگام راه اندازی وب سایت جدید یا تغییر آن رعایت کرد شامل موارد زیر می باشند:

  • محتوای تولید شده
  • محتوای هر صفحه
  • معماری اطلاعات
  • آدرس استفاده شده برای هر صفحه و مخصوصا ریدایرکت ۳۰۱ (هدایت کاربر به آدرس جدید)

تمام موارد فوق از اهمیت.بالایی برخوردار هستند چرا که تأثیر زیادی روی سئوی سایت می‌گذارند. پس اگر خودتان دانش.کافی در خصوص این موضوع ندارید بهتر است با یک.نفر که متخصص است مشورت کنید.

استفاده از تکنیک‌های سئو برای مدت زمان کم

عملکرد سئو مثل سایر روش‌ های بازاریابی.و تبلیغات مانند آگهی رادیویی و تلویزیونی نیست. گوگل و موتورهای جستجو دیگر قوانین را تعیین می کنند. و فقط یک سئوکار حرفه ای.می تواند مدیریت خوبی ارائه دهد.چرا که مهارت های آنها با تجربه طولانی بدست آمده است.

یک سئوکار حرفه ای از استراتژی های قابل اطمینان.برای بهتر شدن.رتبه سایت و بیشتر شدن ترافیک استفاده می کنند. ولی بازهم هیچ تضمینی در این مورد وجود ندارد زیرا بیشتر از ۲۰۰ عامل دیگر در الگوریتم های گوگل حضور دارند.

اهمیت سئو هر روز درحال بیشتر شدن است.و کسب‌وکارها هزینه‌ی بیشتری برای آن پرداخت می کنند. چرا که سئو یکی از روش‌های.بازاریابی دیجیتال است. شما هر هزینه ای برای سئو بکنید به جیبتان برمی گردد. از یاد نبرید.که استراتژی سئو نیاز به زمان طولانی دارد. کسب و کارهایی که در طولانی مدت روی سئو سرمایه‌گذاری می‌کنند، بهتر از هر روش بازاریابی دیگری.موفق می شوند. هر چیزی که در دراز مدت بدست بیاد ارزش بالایی دارد.

از توسعه دهنده وب برای سئو کمک بگیرید

با اینکه توسعه‌دهندگان وب‌سایت ها با نکات پایه.سئو آشنا هستند. اما بازهم یک.نفر نمی‌تواند هم در زمینه‌ی سئو و هم در زمینه‌ی توسعه‌ی وب‌سایت به.طور همزمان مهارت بالا داشته باشد.

برای بهتر شدن دانش سئو باید اطلاعات زیادی جمع‌آوری کنید و به متغیرهای زیادی توجه کنید. توسعه‌دهندگان وب و متخصصان سئو زمینه‌ی کاری مشترکی دارند فقط تخصصشان با یکدیگر متفاوت است.

حتی باتجربه‌ترین و حرفه‌ای‌ترین متخصصان وب نیز ابزار، تجربه‌ و مهارت کمی در مدیریت کمپین‌های سئو دارند.

۷. مشاهده نتیجه کار با ابزار گوگل آنالایتیکس (Google Analytics)

سئو, فروشگاه اینترنتی, کسب و کار اینترنتی

مشاهده نتیجه کار با ابزار گوگل آنالایتیکس (Google Analytics)

برای بررسی مفید بودن تمام تلاش هایی.که برای بهتر شدن سئو وبسایتتون انجام داده اید باید عملکرد چند بخش مختلف.سایت را مرتب زیر نظر داشته باشید.

گوگل آنالایتیکس ابزاری.رایگان و مفید برای آنالیز وب سایت است. همچنین شما می توانید از افزونه گوگل آنالاتیکس برای وب سایت وردپرسی خود استفاده کنید. پس از نصب کردن افزونه گوگل آنالایتیکس می توانید رویدادهای زیر را مشاهده کنید.

  • بازدید از سایت
  • پر کردن فرم‌ها
  • ثبت‌نام در سایت
  • ورود به سایت

همچنین شما می توانید از ابزارهای مختلف سئو.برای فهمیدن رتبه‌ی سایت استفاده کنید. اگر بازدید سایت زیاد شود و تعداد.کاربرانی که در سایت عضو میشوند افزایش یابد.به این معناست که شما مسیر.درست را طی کردید. خارج از تلاش های متخصص سئو، محبوب شدن وب سایت به محتوای مناسب آن بستگی دارد.

 

امیدواریم نهایت استفاده رو از این مطلب برده باشید. و به اهمیت صفر تا ۱۰۰ سئو در فروشگاه اینترنتی پی برده باشید. تیم آنلاینر همیشه با ❤️ در کنار شماست :)

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

No Comments